درباره ما

مرکز تصویربرداری آذرآبادگان(دکتر بابالو – دکتر باستانی) در سال 1380 تاسیس گردید و از ابتدای شروع به کار تمامی سعی خود را در فراهم آوردن فضایی مناسب، تکنولوژیهای روز دنیا، آموزش مداوم تمام پزشکان و کارشناسان جهت ارتقا کیفی خدمات نموده است و در همین راستا با راه اندازی تجهیزات ، سرویس ها و پروتکل های مختلف پیشرو در ارائه این خدمات در کشور و در شمالغرب میهن عزیزمان بوده است.

آموزش مداوم راه انداری خدمات تصویربرداری داپلر رنگی و سونوگرافی سه بعدی برای اولین بار در شمالغرب کشور(22 سال پیش)، سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی برای اولین بار در کشور، کلینیک تصویربرداری طب جنین و روش های غربالگری بیماری های جنین برای اولین باردر کشور، ماموگرافی سه بعدی(توموسنتزیس) برای اولین بار در کشور، تکنیک های الاستوگرافی Shearwave برای اولین بار در کشور، انجام بیوپسی  image guided پروستات برای اولین بار در در شمالغرب کشور، برخی از این خدمات می باشند.

پروژه جدید مرکز تصویربرداری آذرآبادگان راه اندازی MRI با Large Bore و تکنولوژیهای منحصر به فرد در تشخیص و پایش بیماری های مغز و اعصاب، عضلانی اسکلتی، کانسر پروستات، پستان، قلب و عروق و اطفال می باشد که با سرعت، دقت بالا و تجهیزات نوین سخت افزاری و نرم افزاری گام بلندی در ارائه خدمات تصویربرداری در شمالغرب کشورمان خواهد بود.

این پروژه تا پایان پاییز 1402 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نماد ما

سيمرغ ، مرغ درمانگر : نماد مركز تصويربرداري آذرآبادگان سيمرغ ، مرغ درمانگر و خردمندي است كه جايگاه برجسته در اسطوره هاي ايراني دارد . در طي سال هاي اخير پزشكان ارجمندي چون جناب دكتر محمد سياسي – شاعر و نويسنده صاحب نام – در كتاب « پزشكي در شاهنامه » و جناب آقاي دكتر محمد جواد ابويي در كتاب « پزشكي در ادبيات ايران زمين » از سيمرغ به عنوان نماد فرزانگي و پزشكي ياد نموده و پيشنهاد داده اند كه بهتر است سيمرغ جايگزين نماد يوناني مار و عصا گردد . اين موضوع بار ديگر در مقاله جناب آقاي دكتر محمود فاضل نائب رئيس شورايعالي نظام پزشكي كشور طرح گرديده است . مركز تصويربرداري آذرآبادگان نيز با عنايت به ماهيت ايراني و باستاني ، تكيه بر اتحاد ، كار گروهي و يكپارچگي و نيز حكمت و فرزانگي ، اين مرغ اساطيري را به عنوان نماد خود برگزيده است